Vždy budu stát na straně zvířat i kdybych měla jít proti lidem...!
Moje začátky

16. září 2012 v 12:55 | Daggi |  Enkaustika - malování voskem
Už několikrát jsem někde viděla krásné barevné abstraktní obrázky, ale nevěděla jsem, jakou technokou jsou namalovány.
Nedávno ke mě přišla na návštěvu kamarádka Katka a přinesla desky plné různých nádherných obrázků, které mě přímo fascinovaly jejich různě se prolínajícími barvami a plastičností a energií, která z nich vyzařovala. "To je nádhera, kdes to vzala?" zeptala jsem se. Prý to malovala sama. "A čím, jak jsi docílila těch nádherných tvarů a barev?". Samozřejmě jsem neuhodla čím je to namalováno.
Když mi řekla, že žehličkou, tak jsem jí nevěřila.
Ano, opravdu vznikla tato nádhera žehličkou a voskovými pastelkami! Hned jsem si řekla "tak to chci taky!"
Domluvily jsme se, že k ní přijedu a ukáže mi jak se to dělá a naučí mě to.
Za pár dní už jsme k ní se psem cestovali na návštěvu. Ztrávily jsme spolu pět hodin příjemné zábavy, pokecaly a prodrbaly všechno možné i nemožné a malovaly a malovaly.
Půjčila mi malou cestovní žehličku a plnou krabici různobarevných voskovek a lesklé křídové papíry. Zpočátku mi to moc nešlo, spálila jsem se a nevěděla jsem jak na to. Zkoušely jsme různé techniky, kombinace barev, malé i větší obrázky, zapatlaná jsem byla až za ušima! Ale protože jsem perfekcionistka, tak jsem stále nebyla spokojená. Domů jsem si přivezla několik méně i více vydařených prvních obrázků, sadu voskovek a plno dojmů. Měla jsem hlavu plnou nápadů a strašně jsem se těšila, až začnu malovat sama.
Hned jsem si z inzerce objednala malou cestovní nenapařovací žehličku za 150,- Kč a v e-shopu další voskovky, hlavně metalické, pohledala různé staré lesklé desky a staré kalendáře. Také jsem si na netu mockrát přehrála různá dostupná videa a enkaustické obrázky.
Do týdne jsem už měla vše potřebné a netrpělivě jsem na to KONEČNĚ vlítla!
Ale ouha, všechno, co jsem se naučila jsem zapoměla. Bála jsem se dát voskovky na žehličku, bála jsem se ji položit na papír a dopadlo to katastrofálně! Hned jsem jí volala, že mi to vůbec nejde, na papíře se mi dělaly bubliny a nebyla jsem schopná kromě neforemných skvrn namalovat vůbec nic! Znechuceně jsem to zabalila!
Přece to nevzdám, to musím dokázat, tak jsem druhý den začala znovu. Bylo ještě několik chvilek, kdy jsem s tím švihla, několik zkažených papírů a výsledek najdete v mé galerii.
Skvělé na tom je to, že nikdy nevíte, co z toho vlastně vznikne. Je to úžasně kreativní, člověk se odreaguje a když něco zkazí, tak se to prostě žehličkou roztaví a maluje se dál něco úplně jiného. Mě nejvíce baví krajinky a skutečné věci, ty abstraktní obrázky vznikly hlavně právě tím, že jsem přemalovala to, co jsem původně pokazila. Teď přemýšlím o tom, jak enkausticky zvěčnit mého psa Leonka...!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama